Nowoczesny czy tradycyjny? Aby podkreślić stylu budynku oraz jego wystrój wnętrz, warto dobrać do niego odpowiednie drzwi. Jakie z nich sprawdzą się wtedy najlepiej? Zobacz, czym warto kierować się przy dobieraniu stolarki drzwiowej do domu!

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego

Dzisiaj zdecydowana większość osób decyduje się na budowanie domów w stylu nowoczesnym. Jest to styl prosty, bez widocznych ozdobników, zwykle wykorzystuje on stonowane kolory jak biel, szarość.

Najczęściej drzwi zewnętrzne dobierane do domów jednorodzinnych mają prostą konstrukcję i jednolity kolor. Bardzo popularne są wtedy drzwi aluminiowe oraz stalowe, które malowane są proszkowo, na przykład na kolor antracytowy. Ciekawy efekt można też uzyskać wtedy, gdy drzwi będą kontrastowe, na przykład czerwone albo granatowe. Dużym powodzeniem cieszą się też drzwi drewniane i imitujące drewno, zwłaszcza w kolorze dopasowanym do drewnianych detali na elewacji.

W tradycyjnym stylu architektonicznym nacisk kładzie się głównie na ciekawe zdobienia, które nawiązują do klasycznych, pałacowych albo rustykalnych budynków. Wobec tego bardzo popularne są drzwi przeszklone, z dekoracyjnymi szprosami, a także z ozdobnymi frezowaniami na skrzydle i framudze. Chętnie wybierane są zwłaszcza drzwi w drewniane albo imitujące drewno.

Tradycyjne i nowoczesne drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ – zobacz dostępne warianty w lokalnym salonie stolarki i zamów najlepsze drzwi wejściowe do swojego domu!

Drzwi wewnętrzne w domu jednorodzinnym

Dobór odpowiednich drzwi ma również duże znaczenie wtedy, gdy aranżuje się wnętrza. Drzwi wewnętrzne również mogą wtedy sprawić, że aranżacja będzie prezentowała się spójnie.

W nowoczesnych wnętrzach popularne są obecnie drzwi białe, które mają gładkie wykończenie w macie albo z połyskiem. Także mogą być to drzwi z dekoracyjnymi przeszkleniami, na przykład z poziomym szkleniem. Wielu klientów kupuje również drzwi wykonane z materiałów drewnopodobnych, które także mogą mieć ozdobne przeszklenia. Najwięcej trzeba zapłacić za te drewniane oraz szklane.

Tradycyjnie zaaranżowane wnętrza domów najlepiej prezentują się w połączeniu z drzwiami wykonanymi z drewna. Najczęściej są to drzwi bez przeszkleń, za to mogą mieć dekoracyjne frezowania na obwodzie. Kolorystykę można wtedy dobrać do dominujących barw we wnętrzu.

W rustykalnych wnętrzach natomiast bardzo popularne są drzwi w kolorze białym wykonane z drewna i dodatkowo zdobione ciekawymi frezowaniami. Alternatywnie można wybrać drzwi z litego drewna, które prezentują jego naturalną strukturę.