W ostatnich czasach ceny gazu poszły w górę, a wraz z nimi zwiększyła się również cena popularnych butli gazowych 11 kg. Widać to również na krakowskim rynku. Gdzie można kupić tanio butlę gazową w Krakowie?

Butla gazowa 11 kg – kiedy jest konieczna?

Butle gazowe o pojemności 11 kg stosowane są przede wszystkim w gospodarstwach domowych. Są one używane głównie do przygotowywania posiłków na kuchenkach gazowych w tych domach, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci gazowej lub zastosowania innych rodzajów kuchenek, na przykład indukcyjnej.

Również butle gazowe często używane są w pojazdach, na przykład w kamperach i w przyczepach kampingowych, a także znalazły zastosowanie w wózkach widłowych oraz w innych maszynach. Stosowane są też w branży budowlanej, a dokładnie w dekarstwie podczas kładzenia papy.

Butla gazowa 11 kg – pusta i z gazem

Mające pojemność 11 kg butle gazowe są oferowane w dwóch wariantach – puste oraz z gazem.

Butla gazowa pusta może być napełniona gazem w późniejszym terminie, ale można też zdecydować się na zakup od razu napełnionej butli. Dostępne są również usługi dzierżawy butli gazowych, czyli płaci się wtedy, gdy butla jest wypożyczana, natomiast po jej oddaniu można odzyskać kaucję.

Ile kosztuje obecnie butla gazowa?

Ceny butli gazowych są dzisiaj na poziomie nawet dwukrotnie większym niż jeszcze kilka lat temu. Na taki stan rzeczy ma wpływ głównie rosnąca cena gazu, która widoczna jest w całej Polsce.

Gdy chodzi o produkt jak butla gazowa 11kg Kraków oferuje ceny na poziomie od około 80 do 120 złotych, dlatego też warto pamiętać o tym, aby przed zdecydowaniem się na zakup butli z gazem zobaczyć, gdzie można zamówić ją w niskiej cenie.

Podobną cenę należy zapłacić za napełnienie butli gazowej 11 kg, dlatego też wtedy, gdy butla kupowana jest razem z gazem, koszty mogą wnieść nawet ponad 160-200 zł.

Gdzie kupić butlę gazową taniej?

Żeby zakupić butlę gazową w niskiej cenie, trzeba przede wszystkim sprawdzić dostępne w okolicy oferty.

Gdy chodzi o Kraków, butle gazowe są dostępne w wielu miejscach, między innymi na stacjach paliw, w marketach budowlanych, w punktach specjalizujących się w sprzedaży butli i napełniania ich gazem. Również sprzedają je osoby prywatne, które mają własne punkty partnerskie z firmami dostarczającymi butle i gaz.

Najlepiej zatem poświęcić chwilę, by odwiedzić różne miejsca lub zadzwonić, by dowiedzieć się, gdzie można zakupić butlę gazową w niskiej cenie. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.