Zamontowanie w swoim domu, czy też biurze systemu klimatyzacji w dzisiejszych czasach potrafi być naprawdę opłacalne. Systemy klimatyzacji znacząco potaniały i tak zwaną klimę można dostać już w naprawdę dobrej cenie. Warto jednak postawić na dobrej klasy klimę. Gdzie ją znajdziemy i po czym możemy ją poznać?

W jakim miejscu możemy kupić klimatyzację?

Gdy interesuje nas klima w Katowicach mamy kilka możliwości. Jedną z nich jest udanie się do sklepu ze sprzętami RTV oraz AGD i zakupienie tam przenośnego klimatyzatora. Takie rozwiązanie ma jednak pewne wady, gdyż taki klimatyzator jest znacznie mniej efektywny, a do tego potrafi wyglądać niezbyt estetycznie, gdyż wymaga on wystawienia rury poza okno, żeby możliwe było odprowadzenie ciepłego powietrza.

Dlatego chcąc zamontować klimę znacznie lepszym miejscem będzie serwis klimatyzacji w Katowicach, który oferuje nowoczesne systemy klimatyzacji, a także posiada zezwolenia konieczne do ich montażu, a także późniejszego serwisowania. Taki serwis z łatwością możemy odszukać z pomocą przeglądarki internetowej.

Po czym poznamy dobrej klasy klimę?

Przede wszystkim trzeba spojrzeć na parametry klimatyzatora, na który chcemy się zdecydować. Bardzo ważne jest, by był on energooszczędny, przez co najlepiej sprawdzą się klimatyzatory, które spełniają klasę C lub B. Wynika to z tego, że w ostatnim czasie doszło do zmiany oznaczeń, jeśli mowa o klasach energooszczędności i obecnie najwyższa klasa A jest przeznaczona dla energooszczędnych technologii, które jeszcze nie powstały lub nie są powszechnie stosowane.

Sama klasa energooszczędności to nie jedyny parametr, na który warto zwrócić uwagę wybierając klimatyzację. Powinniśmy spojrzeć również na moc urządzenia. Ta powinna być dostosowana do metrażu mieszkania biorąc pod uwagę, że moc 1 kW powinna wystarczyć na efektywne schłodzenie przestrzeni rzędu około 10 metrów kwadratowych. Jest to najlepszy i najbardziej uniwersalny stosunek, o którym jeśli zapamiętamy to z pewnością klima będzie działać tak, jak byśmy tego oczekiwali.