Wiele kobiet mierzy się z problemem, jakim jest cellulit. Posiadanie go nie jest oczywiście żadnym powodem do wstydu, gdyż jest to absolutnie normalne i cellulit posiada praktycznie każda kobieta, lecz nie oznacza to, że nie można chcieć go się pozbyć. Właśnie w tym pomaga zabieg, jakim jest cellulogia. Na czym on dokładnie polega i gdzie można go wykonać?

Gdzie można zapisać się na cellulogię?

Chcąc skorzystać z zabiegu, jakim jest cellulogia konieczne będzie znalezienie odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej, który posiada sprzęt konieczny do wykonania takiego zabiegu. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to wielką sztuką, gdyż gabinety medycyny estetycznej cieszą się obecnie sporą popularnością, co sprawia, że znajdziemy ich całkiem sporo.

Odszukanie odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg cellulogii nie jest trudne i można tego dokonać na kilka sposobów. Mowa tu na przykład o zapytaniu się członków swojej rodziny czy znajomych o to, czy korzystali oni może z usług gabinetu medycyny estetycznej i czy są w stanie go polecić. Alternatywa to oczywiście internet, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje.

Czym jest cellulogia i jakie są jej efekty?

Mówiąc w dużym skrócie cellulogia to masaż mechaniczny, który pozwala zredukować cellulit. Jest on wykonywany pod ciśnieniem z pomocą specjalnego i innowacyjnego urządzenia, którym jest dermomassager. Jest to zabieg, który nie jest bolesny i zazwyczaj powoduje co najwyżej lekki dyskomfort u pacjenta, co jest niezwykle dużą jego zaletą. Nie wymaga także jakichkolwiek nakłuć czy nacięć na ciele.

Cellulogia pozwala na poprawę stanu skóry, redukcję obrzęków, czy też usunięcie toksyn. Zabieg ten jest w stanie ograniczyć proces starzenia, lecz nie można traktować go jako magiczny lek na cellulit. Aby był on skuteczny warto zabieg połączyć między innymi z wprowadzeniem zdrowej, pełnowartościowej diety, czy też aktywności fizycznej oraz odpowiedniego nawadniania ciała. W ten sposób da on najlepsze efekty i pomoże w walce z cellulitem.