Już dzisiaj w wielu trafikach i kioskach można znaleźć saszetki nikotynowe. Czym dokładnie są tego typu produkty? Sprawdzamy, co dokładnie znajduje się w torebkach tego typu, jakie są ich główne cechy, a także wyjaśniamy, jak należy je stosować.

Czym są saszetki z nikotyną?

Torebki, woreczki albo saszetki z nikotyną są nowością na rynku. To wyroby, które stanowią alternatywę dla snus, papierosów oraz papierosów elektronicznych. Mają one postać niewielkiej saszetki, która zawiera w składzie nikotynę.

Stosowanie saszetek nikotynowych jest bardzo proste, ponieważ trzeba jednie umieścić je w ustach. Są one pod tym względem podobne do snus – popularnej w Skandynawii używki, która wykorzystuje tytoń.

Tym, co wyróżnia saszetki z nikotyną, jest jednak ich skład, ponieważ nie zawierają one tytoniu, a substancje, które dają podobny efekt, a przy tym pozbawione są jego wad.

Woreczki z nikotyną – jaki mają skład?

W składzie woreczków nikotynowych znajduje się przede wszystkim włókno roślinne, które jest nasączone substancjami jak nikotyna, substancje zapachowe i smakowe.

Wobec tego saszetki z nikotyną są wolne od tytoniu, co powoduje, że nie powodują one również powstania nieprzyjemnego zapachu i posmaku, a także nie wywołują osadów na zębach.

Producenci woreczków nikotynowych oferują je klientom w wielu wariantach, dlatego mogą być one dostosowane do indywidualnych oczekiwań. Woreczki są oferowane w smakach i zapachach jak miętowy, jagodowy, cytrusowy. Także są one oferowane w różnych wariantach mocy nikotyny, czyli jej ilości, więc można dobrać je też pod tym względem.

Jak powinno się stosować torebki nikotynowe?

Stosowanie torebek nikotynowych nie jest skomplikowane. Tego typu wyroby są bardzo dyskretne dzięki temu, że można umieścić je w ustach. Nie wymagają też używania żadnych dodatkowych produktów.

Jedną torebkę nikotynową należy wyciągnąć z opakowania, a następnie umieścić w ustach. Należy włożyć ją pomiędzy wargę górną a dziąsło. W tym miejscu, pod wpływem ciepła oraz śliny, dochodzi do wydzielania się nikotyny. Przedostaje się ona następnie do krwiobiegu za pomocą śluzówki.

Zaleca się, aby czas trzymania woreczka nikotynowego w ustach nie przekraczał 30 minut. Woreczek trzeba wtedy wyciągnąć z ust. Można go przechować w specjalnej skrytce znajdującej się w opakowaniu.

Jakie są ceny woreczków nikotynowych?

Za saszetki z nikotyną nie trzeba obecnie płacić dużo. Ceny tego typu produktów rozpoczynają się od około 19 złotych, natomiast kończą na około 35 złotych.

Obecnie woreczki są sprzedawane w wielu sklepach, między innymi w trafikach i kioskach. Również istnieje możliwość zamawiania ich w sklepach internetowych prowadzących sprzedaż takiego asortymentu.