Wykładziny biurowe od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Są tanią, wytrzymałą i estetyczną alternatywą dla innych rodzajów podłoża, w tym klasycznych dywanów i powierzchni z drewna. Z jakich jeszcze powodów cieszą się tak dużą popularnością? Wyjaśniamy.

Wykładzina biurowa jest łatwa do czyszczenia

Nowoczesne wykładziny biurowe, które obecnie znajdziemy w sprzedaży posiadają wysokiej jakości włókna, które są niezwykle wytrzymałe na nadmierną eksploatację. Pozwala to zachować ich naturalny wygląd na długie lata. Wpływa to także na ich łatwość czyszczenia. W większości przypadków można stosować do nich specjalne środki chemiczne oraz dedykowane maszyny, które w kompleksowy sposób usuwają wszelkie zabrudzenia, a przy tym nie przyczyniają się do uszkodzeń włosia zastosowanego na wykładzinie. Nawet najbardziej uporczywe plamy można usunąć nie martwiąc się o uszkodzenie wytrzymałej struktury włókien.

Wykładzina biurowa zapewnia dobrą izolację akustyczną

Wśród najbardziej przydatnych funkcjonalności wykładzin stosowanych w biurach należy wymienić przede wszystkim doskonałą izolację akustyczną. Efektywne tłumienie hałasu pozwala pracownikom zachować koncentrację i skupienie nawet w obszarach w których nie zastosowano wyciszających ścianek działowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza modele wykładzin wykonane z opatentowanej technologii w której wykorzystano wysokiej jakości piankę poliuretanową. Pozwalają one na pochłonięcie blisko pięćdziesiąt procent więcej hałasu niż tradycyjne, twarde podłoże stosowane powszechnie w biurach. Warto także zauważyć, że materiał w postaci pianki poliuretanowej jest dość elastyczny, co pozwala zwiększyć komfort i wygodę chodzenia.

Wykładziny biurowe w szerokiej gamie stylów i kolorów

Za wyborem wykładziny biurowej przemawia także możliwość wyboru z szerokiej gamy stylów i barw. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza jednobarwne modele występujące w ciemniejszych kolorach, przeznaczone do biur w których używa się ich do podkreślenia prestiżu i powagi przedsiębiorstwa. Coraz częściej sięga się jednak po wykładziny wielokolorowe, ozdobione w intrygujące kształty geometryczne. Pozwalają nieco ożywić przestrzeń i dodają jej wyjątkowego uroku.

Wykładziny można zakupić zarówno w formie klasycznych rolek, jak i te sprzedawane jako płytki o różnych wymiarach. Ten drugi rodzaj sprawdzi się zwłaszcza do miejsc w których można pozwolić sobie na większą swobodę kompozycyjną. Płytki łączy się w dowolny sposób, a pojedynczy, uszkodzony element można w każdej chwili zdemontować i wymienić na nowy.