W coraz bardziej cyfrowym świecie biznes staje się cyfrowy. Zapisanie w taki sposób danych jest o tym przydatne, że łatwo można je następnie analizować. W takiej sytuacji często mówimy o tokenizacji – przenoszeniu analogowych danych, procesów i wyników firmy do sieci. Nieco łatwiejsze zadanie będą miały natomiast osoby działające w branży e-commerce lub po prostu prowadzące swój biznes online. W ich przypadku tokenizacja biznesu może się odbywać w znacznie mniej kosztowny i szybszy sposób. Dlaczego analiza tak przedstawionych danych jest tak ważna i jak może przynieść dobre skutki finansowe dla firmy? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem.

Analiza danych w firmie – podstawa do poznania nowych możliwości

Dla wielu przedsiębiorców, czy menedżerów zatrudnionych w firmach, analiza danych kojarzy się raczej z nudnym procesem – niezbędną koniecznością. Warto jednak podejść nieco inaczej do kwestii analizy danych swojego biznesu. To wielka szansa na zwielokrotnienie zysków firmy a często znalezienia wąskich gardeł.

Aby stale monitorować wyniki firmy, zbierać różne dane i przetwarzać je w zautomatyzowany sposób, warto stworzyć bazę cyfrowych danych. W tym celu najlepiej przenieść dane do wersji cyfrowej, co nazywamy tokenizacją. Platforma do tokenizacji pomoże w zbieraniu takich danych, a odpowiednie algorytmy i mechanizmy pozwolą na skuteczną analizę danych. Co dzięki temu osiągniemy?

baza danych cyfrowych

W przypadku analizy cyfrowych danych nie ma miejsca na domysły, czy ludzkie błędy. Maszyna bezlitośnie sprawdziła, które procesy nie działają prawidłowo i gdzie jest miejsce na poprawę. Dla wielu firm jest to więc wielka szansa. Poprawnie zaprojektowane testy i gruntownie przeanalizowane dane dadzą jednoznaczne wyniki.

Tokenizacja danych, czy ręczne zbieranie ich?

Jeżeli planujesz poddać swój e-biznes zaawansowanej analizie, podjąłeś dobrą decyzję. W tym celu nie warto jednak kompletować niezbędnych danych w sposób manualny. Znacznie lepiej jest skorzystać z platformy do tokenizacji . To obecnie najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na przetwarzanie danych i ich migrację do formy cyfrowej.

 Platforma do tokenizacji początkowo zbierze wytyczne i w sposób zautomatyzowany nauczy się, jakie dane zbierać i w jaki sposób. Pomocne okazują się tu być mechanizmy blockchain i podobne. Warto także skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje nam sztuczna inteligencja. Takie podejście pozwoli na analizę kompletu informacji, jakie tylko możemy posiadać na temat swojej działalności. Dotyczy to nie tylko danych finansowych firmy, czy konkretnego działu. Platforma do tokenizacji pozwoli bowiem na przetwarzanie kompletu danych dla całej organizacji, jej procesów i przepływów

Szczególnie w e-biznesie (np. w branży e-commerce lub w IT) tokenizacja okazuje się nad wyraz skuteczna. Prawidłowo wykonana zawsze przynosi pozytywne skutki i daje firmie możliwość skoku jakościowego i dalszego rozwoju. Oznacza to także wzrost zysków firmy.

Partnerem materiału jest Norion