Ceny nowych maszyn rolniczych są bardzo często zbyt wysokie względem możliwości finansowych rolników. Dobra jakość plonów nie jest jednak możliwa do uzyskania bez specjalistycznego sprzętu. Rozwiązaniem tego problemu w tym przypadku jest więc zakup używanych maszyn rolniczych. Dlatego podpowiadamy, jak wygląda dostępność używanych maszyn rolniczych, gdzie ich szukać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Popularność używanych maszyn rolniczych stale rośnie

Stale rosnące ceny nowych maszyn rolniczych oraz ich ograniczona dostępność na rynku, wynikająca z problemów z produkcją niezbędnych do nich podzespołów w wyniku ostatnich wydarzeń mających miejsce na całym świecie, sprawiają, że używane maszyny rolnicze stają się coraz popularniejsze. Ich zakup pozwala przede wszystkim zaoszczędzić sporo pieniędzy, które rolnicy mogą przeznaczyć na zakup nawozów, nasion czy innych niezbędnych w ich gospodarstwie elementów. Zwiększająca się dostępność używanych maszyn rolniczych, które obecnie można już znaleźć także w ofercie dealerów rolniczych, sprawia z kolei, że praktycznie nie ma żadnego problemu z dostępnością do ich różnorodnych modeli. 

Gdzie szukać dobrych, używanych maszyn rolniczych?

Aby zakup używanej maszyny rolniczej był w pełni udany najlepiej poszukiwać jej w sprawdzonych miejscach, które są w stanie zagwarantować ich sprawność. Zaliczyć do nich można między innymi dealera maszyn rolniczych KAGRO, który w swojej ofercie posiada nie tylko nowe modele, ale także używane, dostępne w atrakcyjnych cenach. Idealnym miejscem na znalezienie używanej maszyny rolniczej w dobrym stanie są także wszelkiego rodzaju portale internetowe przeznaczone właśnie do prezentowana ogłoszeń ich sprzedaży. 

Co sprawdzić przed zakupem używanej maszyny rolniczej?

Kupując używaną maszynę rolniczą, należy nie tylko zwrócić uwagę na jej cenę, ale także kilka innych kluczowych elementów. Wyróżnić wśród nich można między innymi:

  • łatwą dostępność części zamiennych do wybranego modelu, 
  • skontrolowanie zgodności numeru silnika oraz nadwozia z numerem znajdującym się w dowodzie rejestracyjnym,
  • brak wycieków płynów eksploatacyjnych,
  • rok produkcji i liczba przepracowanych motogodzin,
  • stan techniczny maszyny, który najlepiej, aby był udokumentowany za pomocą przeglądów w autoryzowanym serwisie.