Zakup prezentu dla nastolatka to prawdziwe wyzwanie, a im starsze dziecko, tym trudniej trafić w jego gust. Zasadniczo najbezpieczniej jest poznać jego aktualne (!) zainteresowania i na tej podstawie wybierać upominki. Co jednak zrobić, gdy nie jest to możliwe? Warto zasugerować się poniższymi propozycjami prezentów, które spodobają się większości nastolatków.

Nieśmiertelne klocki Lego

Klocki Lego to prawdziwy klasyk wśród zabawek dla dzieci (i dorosłych) w każdym wieku. Wśród licznych serii i zestawów z pewnością znajdziesz coś zarówno dla jedenastoletniego ucznia, jak i prawie dorosłej licealistki. Wśród nastolatków dużą popularnością cieszą się zestawy dla zaawansowanych Lego Technic,  Star Wars, Avatar, Architecture, Creator Expert czy Art, które pochłaniają na wiele godzin.

Wciągające gry planszowe

Gry planszowe to zawsze dobry pomysł – pomogą odciągnąć nastolatka od komputera i zintegrować z rodziną czy przyjaciółmi podczas pełnej emocji rozgrywki. Tutaj również wybór jest niezwykle szeroki – od klasycznego Monopoly, Rummikuba czy Jengi po planszówki inspirowane filmami czy grami komputerowymi. Strategiczne, zręcznościowe, karciane, towarzyskie czy quizy – świetna zabawa gwarantowana!

Zestawy plastyczne i kreatywne dla młodych artystów

Młodym artystom warto podarować zestawy plastyczne pozwalające stworzyć własne dzieło sztuki, a przy okazji zrelaksować się i wyciszyć po ciężkim dniu. Hitem ostatnich lat są między innymi malowanki na ponumerowanym płótnie, umożliwiające precyzyjne odtwarzanie dzieł sztuki i innych obrazów. Po skończonej pracy malunki te można zawiesić na ścianie lub podarować komuś w prezencie.

Wyrzutnie i pojazdy zdalnie sterowane dla żądnych emocji

Gdy klienci pytają o zabawki dla aktywnych nastolatków lubiących ruch i zabawę na świeżym powietrzu, polecamy im wyrzutnie Nerf. Gwarantują one świetną rozrywkę dla dzieci i dorosłych, nie tylko chłopców, ale i dziewczynek. Zaawansowane wyrzutnie piankowych nabojów pozwalają zamienić ogród w pole bitwy i stoczyć pełen emocji pojedynek. Taka zabawa naprawdę wciąga! – mówi pracownik internetowej hurtowni z zabawkami Kraina Zabawy.

O ile do rozegrania bitwy z użyciem nerfów potrzebne są przynajmniej dwie osoby, tak zdalnie sterowanymi pojazdami można bawić się samodzielnie, w każdej wolnej chwili. Poza różnego rodzaju samochodami terenowymi nastolatkom warto podarować latające quadrokoptery czy helikoptery albo łodzie motorowe pływające w wodzie.