Wybór odpowiedniego okna nie jest łatwym zadaniem. Oto wskazówki, dzięki którym będziesz wiedział, który model wybrać!

Wybór okna – dlaczego jest tak ważny i jakie mamy opcje materiałowe?

Wykonując gruntowny remont mieszkania czy też budując dom, musimy zwrócić nasza uwagę na wszystkie czynniki. Jedną z najważniejszych kwestii, o której z pewnością w pierwszej chwili nie myślimy, są okna w Piastowie. Odpowiadają one za wiele kwestii, które wpływają na nasze samopoczucie – możliwość wpuszczenia świeżego powietrza czy promieni słonecznych do naszych pomieszczeń, ale najważniejszą z nich jest termoizolacja. Zanim zajmiemy się czynnikami, na które musimy położyć nacisk, warto wspomnieć o tym, iż wybierając okna mamy do wyboru trzy najpopularniejsze materiały. Okna PCV to budżetowa, ale bardzo solidna opcja – odporna i dobrze izolująca. Okna drewniane to klasa sama w sobie i zapewnienie naszym oknom długowieczności. Okna z aluminium zaś charakteryzują się sztywnością, lekkością oraz energooszczędnością.

Trzy współczynniki, które są kluczowe przy wyborze okna!

Jeżeli jesteś w punkcie oferującym sprzedaż i montaż okien w Warszawie, koniecznie musisz zwrócić uwagę na trzy najistotniejsze współczynniki, które definiują, jak dobre jest konkretne okno. Pierwszym kluczowym aspektem jest współczynnik przenikania światła, który mówi o tym, ile procent światła słonecznego okno wpuszcza do środka. Im więcej, tym lepiej, a dolna granica to 70%. Następnie mamy współczynnik przenikania ciepła – w tym przypadku im mniej, tym lepiej. Obecnie w świetle prawa nie może on być wyższy niż 0,9, a okna energooszczędne zaczynają się od poziomu 0,7. Na sam koniec – współczynnik tłumienia hałasu. Standardowa izolacja to poziom 30 decybeli, zaś najlepiej izolujące okna będą posiadać poziom nawet 45 decybeli.

Jak uzyskać pomoc w wyborze okna?

Nie orientujesz się w podanych współczynnikach bądź nie wiesz jaki typ okna będzie pasować do wnętrza? Żaden problem – w profesjonalnych sklepach eksperci z pewnością pomogą ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru!