Woreczki nikotynowe są nowością na polskim rynku, dlatego wiele osób jeszcze nie wie, czym dokładnie są te produkty. Poznaj najważniejsze informacje związane z woreczkami nikotynowymi?

Czym jest woreczek nikotynowy?

Torebkami albo woreczkami nikotynowymi nazywa się wyroby nikotynowe, które mają postać małych woreczków. W ich środku znajduje się nikotyna wraz z innymi substancjami, między innymi włóknami roślinnymi, aromatami, substancjami smakowymi.

Woreczki nikotynowe pozwalają na przekazanie do organizmu dawki nikotyny, podobnie jak papierosy czy elektroniczne papierosy, jednak mają one inną formę, która jest bardziej bezpieczna dla organizmu. Wynika to z faktu, że podczas stosowania woreczków nie wdycha się dymu z nikotyną, natomiast trafia ona bezpośrednio do krwiobiegu w ustach.

Pod względem swojej postaci woreczki nikotynowe są podobne do popularnego snus, jednak w pierwszym przypadku w woreczku znajduje się nikotyna, natomiast w drugim tytoń. To oznacza, że woreczki nie powoduj takich skutków ubocznych jak snus, między innymi nie barwią one zębów i nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu z ust.

Woreczki nikotynowe – rodzaje

Obecnie woreczki nikotynowe można kupić w wielu wariantach do wyboru, dlatego też można dopasować je do własnego gustu.

Woreczki można podzielić na różne kategorie pod kątem ich smaku i zapachu, na przykład dostępne są torebki smakowe cytrusowe, jagodowe lub miętowe. Można również zdecydować się na te, które mają określony rodzaj mocy, czyli zawartości nikotyny.

Jak używać woreczków nikotynowych?

Wybory jak woreczki nikotynowe są bardzo proste do stosowania, ale przed ich pierwszym użyciem zawsze warto zapoznać się dokładnie z informacjami umieszczonymi na opakowaniu przez producenta.

Woreczek nikotynowy należy wyciągnąć z opakowania, a następnie umieścić w ustach, dokładnie pomiędzy górną wargą wewnętrzną oraz dziąsłami. Woreczki są niewielkie i dość miękkie, dlatego nie powodują dyskomfortu.

W trakcie przytrzymywania woreczka w ustach następuje wydzielanie znajdujących się w nim substancji. Nikotyna dostaje się wtedy do krwiobiegu, co sygnalizowane jest uczuciem słabego mrowienia. Substancje zapachowe i smakowe dbają o przyjemne doznania podczas używania woreczka.

Całkowity czas przytrzymywania woreczka nikotynowego w ustach to około 30 minut. Potem woreczek należy wyjąć i umieścić w bezpiecznym miejscu aż do czasu wyrzucenia go do kosza. Wiele opakowań z woreczkami ma na nie specjalne przegródki. Warto o tym pamiętać, ponieważ woreczki są niebezpieczne dla zwierząt i dla dzieci.