Kiedy dorośliśmy, wiele się zmieniło. Mamy mniej ruchu i rzadziej przebywamy na świeżym powietrzu, a weekendy spędzamy często w naszych czterech ścianach. Jeśli czujecie tęsknotę za łonem natury, jest łatwy sposób, by to zmienić – modułowe domy od Natura Home, które w jeden dzień mogą stanąć w wyznaczonym miejscu i są gotowe do zamieszkania. Partnerem realizacji jest włoska marka Laminam, która stworzyła ich elegancką i funkcjonalną elewację ze spieków kwarcowych.

Prostota

Wybudowanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste – zamówienie można złożyć przez Internet, bez wychodzenia ze swoich czterech kątów, i wskazać lokalizację, do której wybrany model ma zostać dostarczony. Jego montaż na miejscu zajmie zaledwie jeden dzień. Gotowe elementy minimalistycznych budynków od Natura Home nie wymagają dodatkowych prac wykończeniowych i, co ważne, trafiają do inwestora już w pełni wyposażone. Ich montaż ułatwia nowoczesna elewacja wykonana z wielkoformatowych płyt ze spieków kwarcowych Laminam. Ich rozmiar minimalizuje ilość łączeń, a do tego są bardzo lekkie – metr kwadratowy może ważyć w zależności od wzoru od 8 do 20 kilogramów.

W Natura Home inwestor ma do wyboru dwa modele: Porto i Portofino. Różnią się one między sobą przede wszystkim metrażem. Porto jest przeznaczony dla czterech osób (jego łączna powierzchnia wynosi 27,49 m2), natomiast Portofino dla sześciu (ma powierzchnię 35m2 i dodatkowo 18–sto metrowy taras). Obie wersje są wyposażone we wszystko, czego potrzebujemy, by spędzić tu miły weekend, tydzień albo przyjechać z rodziną na dłuższe wakacje czy ferie. Domy są umeblowane, posiadają aneks kuchenny, niezbędne sprzęty AGD i RTV. Wyróżniają je także rozwiązania smart home, takie jak zdalnie sterowany zamek cyfrowy, monitoring czy automatycznie uruchamiane oświetlenie. Aby nimi sterować, jedyne, czego potrzebujemy, to nasz smartfon z zainstalowaną aplikacją. Domownicy mają do dyspozycji Internet, klimatyzację, a także pełną instalację elektryczną i sanitarną.

Wolność

Domy marki Natura Home są dostarczane w wybrane przez inwestora miejsce. Jeśli nie dysponujemy własną działką producent oferuje nam także możliwość postawienia domu na użyczonym przez niego terenie, oddalonym 50 kilometrów od centrum Warszawy – w Nature Park. Dla bardziej wymagających klientów została dedykowana dodatkowa możliwość indywidualnego skonfigurowania domu, by jak najlepiej dopasować go do swoich potrzeb.

Całoroczna przyjemność

Domy Natura Home cechuje nie tylko wyjątkowy komfort użytkowania, ale także najwyższa jakość wykorzystanych materiałów budowlanych, elegancki wygląd oraz bezpieczeństwo, które zapewnia nowoczesna technologia. Są ekologiczne i energooszczędne, a do ich produkcji wykorzystano wyłącznie naturalne materiały. Umieszczone na elewacji spieki kwarcowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Niestraszny jest im mróz, promieniowanie UV oraz bardzo wysokie temperatury. Nie zmieniają swojego wyglądu wystawione na wilgoć czy intensywne promienie słoneczne. Spieki doceniono także za ich odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Włosi zadbali, by płyty były łatwe w eksploatacji, nie wymagają zabiegów konserwacyjnych ani specjalistycznych środków czyszczących. Celowo zaplanowano je w stonowanych kolorach: ciemnoszary Filo Pice oraz imitujący rysunek drewna spiek Econ Wood idealnie komponują się ze środowiskiem naturalnym i pięknem przyrody. Nic dziwnego – włoska marka przykłada bardzo dużą wagę do troski o naturę. Spieki kwarcowe powstają z materiałów, które podlegają recyklingowi, a w dodatku posiadają certyfikat LEED. Wyróżnia je także technologia Hydrotect, oparta na fotokatalizie. To reakcja chemiczna, która sprawia, że różne zanieczyszczenia, zarówno pyłowe, jak i komunikacyjne, są najpierw w naturalny sposób odpychane od elewacji i spłukiwane przez padający deszcz. To powoduje oczyszczanie powietrza wokół budynku.

Beztroski czas na łonie natury, a do tego poprawa jakości powietrza w naszym otoczeniu? Trudno
o lepsze plany na jesień i zbliżającą się wielkimi krokami zimę.