Na przestrzeni ostatnich lat szkolenia BHP przez internet cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pracodawców. Są tanie w organizacji i pozwalają skutecznie przekazać kompleksową wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Dla kogo są przeznaczone? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się szkolenie BHP przez internet?

Szkolenie BHP przez internet odbywa się w całości zdalnie. Do jego przeprowadzenia potrzebny jest komputer, a także głośniki lub słuchawki. Pracownik uzyskuje dostęp do treści audiowizualnych i może w dowolnym momencie przejrzeć całość materiału. Następnie decyduje w którym momencie chce przystąpić do końcowego egzaminu sprawdzającego nabytą wiedzę.

Całość kursu jest zgodna z bieżącym programem BHP oraz wymogami prawnymi. Pracownik po zakończeniu szkolenia otrzymuje niezbędny certyfikat, który ma odpowiednią moc prawną. Po jego uzyskaniu może natychmiastowo przystąpić do wykonywania swoich obowiązków pracowniczych.

Dla kogo szkolenie BHP przez internet?

Firmy szkoleniowe BHP kierują ofertę kursów zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. W tym drugim przypadku oferują korzystne warunki w przypadku zajęć edukacyjnych dla większych grup osób. Warto więc przed wyborem konkretnej firmy porównać koszty i zdecydować się na ofertę, która będzie korzystniejsza cenowo.

Szkolenie BHP przeprowadzane w formie zdalnej cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób, które wykonują swoje obowiązki przez internet. Mowa tutaj głównie o pracownikach administracyjno-biurowych. Coraz więcej firm zatrudnia osoby z różnych stron kraju. Nie muszą więc oni wyruszać do innego miasta, rezerwować noclegu i ponosić niepotrzebnych kosztów. Całość obowiązkowego szkolenia odbywa się przez internet.

Szkolenia BHP organizowane przez internet są doskonałą opcją dla osób w różnym stopniu niepełnosprawnych, a także dla seniorów. Zdalny kurs nie wiąże się z koniecznością ponoszenia niemałych kosztów przejazdu do placówki stacjonarnej lub wynajęcia indywidualnego instruktora. Całość wiedzy przekazywana jest wyłącznie online.