Kwiatowe inspiracje w sypialni to uniwersalny i ponadczasowy trend we wnętrzach. Kochają go osoby podążające za najnowszymi nurtami, jak i zwolennicy klasycznych i prostych rozwiązań.  Dobrze dobrany element dekoracji może pasować do każdego stylu, a nawet wpłynąć na charakter tego wnętrza. Jednym z takich akcentów w sypialni są kołdry i poduszki z linii Blommenslyst marki Wendre. Sprawdź i przekonaj się o tym na przykładzie trzech aranżacji sypialni. 

Naturalne materiały w scandi

Wnętrze w stylu skandynawskim to przede wszystkim naturalne materiały, jasne meble i stonowana paleta barw. Czy musi tu panować sterylna biel? Odpowiedź brzmi: nie! W swojej prostocie, scandi charakteryzuje się energią i pozytywnym nastrojem. W pomieszczeniach możemy grać wzorami i dodatkami. Na przykład motywami florystycznymi. Kwiecisty akcent w sypialni możemy podkreślić np. na jednej wybranej ścianie. Popularnym dodatkiem we wnętrzu skandynawskim są kolaże obrazów  z motywem roślinnym. Innym dobrym przykładem może być także śnieżnobiała kołdra i poduszka Blommenslyst z minimalistycznym, florystycznym wzorem utrzymanym w szarości. Podkreśli ona bliskość z naturą i doda sypialni lekkości i wiosennego nastroju.

Klasyka w sypialni

Styl klasyczny to ponadczasowość, a w zestawieniu z nowoczesnymi materiałami stał się bardzo popularnym rozwiązaniem wystroju wnętrz. Przy tworzeniu sypialni w klimacie klasycznym należy pamiętać o zachowaniu harmonii, symetrii i równowagi. Przy doborze dodatków powinniśmy kierować się ich jakością i pamiętać, że wzory powinny być delikatne. Subtelne motywy florystyczne możemy zaakcentować na zasłonach lub pościeli. Linia Blommenslyst, w której projektanci wykorzystali kwieciste motywy, to tekstylia, które nadają sypialni elegancji i luksusu. Dobór tkanin i materiałów jest bardzo ważnym etapem urządzania sypialni w tym stylu. Prawidłowo dobrane nadadzą pokojowi ciepła i przytulności zapewniając efektywny odpoczynek po ciężkim dniu.

Przytulny minimalizm

Styl minimalistyczny hołduje zasadzie „mniej znaczy więcej”. Decydując się na ten charakter wnętrza należy postawić na jakość a nie na ilość oraz wybrać proste formy bez dużej ilości zdobień. Wbrew pozorom, w minimalistycznej sypialni jest także miejsce na florystyczne motywy. Roślinny deseń może znaleźć się w dodatkach czy tekstyliach sypialnianych. Delikatny kwiecisty wzór na pościeli ociepli surowe wnętrza i doda pokojowi przytulności. Jeśli urządzamy sypialnię w stylu minimalistycznym należy pamiętać, że centralnym punktem pomieszczenia jest łóżko i to właśnie ono odzwierciedla nastrój i niepowtarzalny charakter całego pokoju. Inwestując w dobrej jakości materac należy też zwrócić uwagę na to pod czym będziemy spać. Puszyste wypełnienie kołdry i poduszki Blommenslyst pozwala utrzymywać odpowiednią sprężystość i nie zbija się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty tej linii są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.