Utrata części uzębienia może być dla wielu osób naprawdę smutnym wydarzeniem. Niestety czeka to każdego z nas, lecz jest na to rozwiązanie. Mowa tu o protetyce stomatologicznej, czyli dziedzinie stomatologii, która zajmuje się właśnie uzupełnianiem ubytków w stanie uzębienia.

Gdzie można znaleźć klinikę protetyki stomatologicznej?

Gdy potrzebna jest ci dobra klinika, w której jedną z dziedzin w ofercie jest protetyka stomatologiczna w Łodzi najlepszym miejscem będzie internet. W sieci znajdziesz przeróżne kliniki, w których prawdziwi fachowcy zajmą się twoim uzębieniem i pomogą ci w odzyskaniu pięknego i naturalnego uśmiechu.

Niezwykle ważne jest jednak, by upewnić się, iż dana klinika stomatologiczna oferowała między innymi implanty zębowe w Łodzi. Jest to jedna z najbardziej podstawowych metod stosowanych w protetyce stomatologicznej. Podczas szukania odpowiedniej kliniki warto również zwrócić uwagę na opinie na temat każdej z nich. Warto stawiać jedynie na renomowane kliniki, które cieszą się dobrą opinią.

Jakie rozwiązanie z zakresu protetyki stomatologicznej warto postawić?

Tak naprawdę to wybór rozwiązania z zakresu protetyki stomatologicznej w dużej mierze należy do lekarza protetyka. Jest on wyspecjalizowanym fachowcem, który doskonale wie, kiedy zastosować jaką metodę leczenia. Czasem występuje jednak możliwość wyboru. Jednym z najbardziej podstawowych sposobów są implanty oraz mosty. Implant to zastępstwo dla pojedynczych zębów i jest on mocowany do kości z nałożoną na górze koroną protetyczną, która ma imitować koronę normalnego zęba. Most to z kolei zespół połączonych ze sobą implantów.

Nieco mniejszy wybór mamy, gdy ubytki dotyczą całego łuku zębowego. Wtedy możliwe jest tylko stworzenie całkowitej protezy, która może być mocowana na stałe lub wyjmowana. Ta druga opcja jest tą bardziej budżetową. Wybór stałej protezy jest jednak znacznie bardziej opłacalny, jeśli liczy się trwałość danego rozwiązania. Stałe protezy są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe.