Polscy konsumenci coraz częściej interesują się różnymi dodatkowymi usługami motoryzacyjnymi, które mają na celu poprawę parametrów pojazdu. Nie chodzi już tylko i wyłącznie o regularne naprawy, ale na przykład o chipowanie silnika. Dzięki temu można wygenerować większą moc jednostki napędowej. Dlatego pojazd może mieć zapewnione poprawione osiągi.

Chipowanie silnika, czyli podkręcenie jego mocy

W dużym skrócie można powiedzieć, że tego rodzaju rozwiązania to po prostu proces zmiany oprogramowania sterownika silnika w celu zwiększenia mocy i momentu obrotowego. Jest to więc rodzaj tuningu bardzo popularny wśród kierowców, którzy chcą poprawić osiągi swojego samochodu. Nie bez powodu więc chipowanie silnika w Rzeszowie lub w innych miastach jest usługą coraz bardziej popularną. W efekcie więc możliwe jest zwiększenie ilości paliwa i powietrza dostarczonych do cylindrów silnika. Dzięki temu generowana jest większa moc, a samochód może na przykład bardziej przyspieszać.

Z pewnością tego rodzaju usługi będą niezwykle popularne wśród osób, które są miłośnikami tuningowania, choć można także zauważyć popyt na takie oferty wśród właścicieli firm transportowych. Samochody posiadające większą moc bardziej przewidywalnie mogą się zachowywać na drodze, co jest bardzo ważne w długich trasach i na autostradach.

Jak jest wykonywane chipowanie silnika?

Takie usługi wykonywane mogą być na wiele sposobów. Spotyka się na przykład metodę polegającą na zmianie ustawień elektronicznych w sterowniku. Może to być także modyfikacja sprężarki turbodoładowania albo zamontowanie wydechu sportowego. W efekcie więc podnoszenie mocy w Rzeszowie lub w innych aglomeracjach dostępne jest w wielu wariantach. Zwykle jednak taka zmiana polega na wprowadzeniu zmian w oprogramowaniu sterownika jednostki napędowej.

Aby to osiągnąć, wykorzystywane są specjalne urządzenia takie na przykład jak programatory ECU. To one właśnie pozwalają na odczytanie i modyfikację danych, które są zapisane w pamięci sterownika. Ostatecznie więc samochód jest szybszy i ma większą prędkość maksymalną.