Angielski dla firm to jedna z ofert dostępnych w wielu szkołach językowych w całym kraju. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jaki kurs językowy wybrać dla pracowników firmy?

Dlaczego warto zainwestować w kursy angielskiego dla biznesu?

Angielski już dawno przestał być atutem pracownika, a stał się jednym z wymogów na różne stanowiska. Gdy pracownicy posługują się dobrze tym językiem, mogą zapewnić obsługę również obcojęzycznym klientom, ponieważ angielski jest uniwersalnym językiem biznesu na całym świecie.

Zainwestowanie w kurs języka angielskiego dla firm może zatem nieść za sobą wiele korzyści, między innymi w zakresie zwiększenia rozpoznawalności firmy i poprawy jej wizerunku, poszerzenia grona klientów oraz zwiększenia zysków. Te zalety powodują, że dziś decyduje się na nie wielu przedsiębiorców, którzy chcą zadbać o rozwój swoich pracowników i swojego biznesu.

Rodzaje kursów angielskiego dla firm

Szkoły nauki języków obcych mogą zaoferować szeroką gamę kursów angielskiego skierowanych do klientów biznesowych. Wśród nich znajdują się między innymi:

1. Kursy biznesowe – skoncentrowane na nauce języka używanego w obszarze biznesowym, prowadzone na różnych stopniach zaawansowania.

2. Kursy egzaminacyjne – przygotowują one do międzynarodowych egzaminów na certyfikaty językowe, na przykład FCE, CAE, CPE, IELTS.

3. Kursy konwersacyjne – skierowane do osób, które chcą zdobyć lepsze umiejętności konwersacyjne i przełamać barierę językową.

4. Kursy specjalistyczne – przeznaczone dla osób, które chciałyby uzyskać kompetencje w ramach specjalistycznego języka obcego, adresowane do przedstawicieli wybranych branż, na przykład medycznej, prawnej.

5. Kursy indywidualne – odbywające się online lub osobiście z lektorem, pozwalają na uzyskanie najlepszych wyników, ponieważ lektor pracuje tylko z jednym słuchaczem.

6. Kursy online – odbywają się z użyciem specjalnej platformy internetowej do nauki języka obcego. Wybrane kursy mogą być też łączone z nauką tradycyjną metodą – stacjonarnie.

Jak wybrać odpowiedni kurs angielskiego dla pracowników firmy?

Wybierając kurs języka angielskiego dla firm, należy przede wszystkim skoncentrować się na potrzebach pracowników oraz branży firmy.

Gdy pracownicy nie mają jeszcze rozbudowanych kompetencji językowych, dobrym wyborem będzie biznesowy kurs angielskiego. Dla pracowników z większym doświadczeniem można wybrać kursy specjalistyczne.

W doborze odpowiedniego kursu języka angielskiego dla firm warto również skonsultować się z pracownikiem szkoły językowej, który doradzi w jego doborze.