Pogłębianie wiary to niezwykle istotne zadanie każdego katolika. Warto, zatem wiedzieć o tym, że bardzo dobrym źródłem wiedzy dla wszystkich osób poszukujących informacji na tematy dotyczące zasad wiary i nauki Kościoła są książki katolickie. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików chętnie po nie sięga. Zalet wynikających z lektury tego typu pozycji jest naprawdę wiele. Jakie więc książki religijne szczególnie warto zakupić do swojej domowej biblioteczki?

Dlaczego warto sięgać po książki religijne?

Dzięki lekturze książek religijnych możemy odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. To właśnie książki katolickie wzmacniają nasz rozwój duchowy, pomagają nam odnaleźć sens wiary chrześcijańskiej oraz bardziej otworzyć się na bliźnich. Należy zaznaczyć, że książki religijne są dla wielu osób znakomitą inspiracją do zmiany swojego życia na lepsze. Po przeczytaniu takich książek możemy być bardziej zmotywowani do tego żeby każdego dnia starać się czynić jak najwięcej dobrych uczynków. Warto również podkreślić, że dobra książka katolicka potrafi poruszyć serce oraz zachęcić czytelnika do gorliwej modlitwy. Czasami lektura tego typu pozycji może prowadzić do całkowitej zmiany postępowania, a nawet do nawrócenia i wybrania drogi, w której to bardzo ważną rolę będzie odgrywało aktywne uczestnictwo w życiu wspólnoty, jaką jest Kościół. Można, więc powiedzieć, że odpowiednio dobrana książka katolicka może okazać się dla nas kluczem do prawdziwego i pełnego szczęścia.

Jakie książki katolickie warto przeczytać? Gdzie można je zakupić?

W dzisiejszych czasach na rynku istniej bardzo duży wybór książek o tematyce religijnej. Jeżeli szukamy wartościowych pozycji tego typu literatury to bardzo dobrym miejscem dla nas może okazać się internetowa księgarnia katolicka Sumus Wydawnictwo. To właśnie na stronie tego sklepu odnajdziemy wiele godnych przeczytania książek katolickich. Warto zaznaczyć, że firma Sumus Wydawnictwo posiada w swojej ofercie zarówno książki religijne dla osób dorosłych, jak i te przeznaczone dla młodszych czytelników. Wybór jest tu naprawdę duży, więc każda zainteresowana osoba z pewnością odnajdzie tu książkę religijną idealną dla siebie lub dla swoich bliskich. Małżonkowie mogą zdecydować się miedzy innymi na zakup książki „Królowo małżeństw, módl się za nami”, dzięki której wspólna wędrówka przez życie stanie się dla nich łatwiejsza. Ciekawymi pozycjami dla dzieci są zaś opowiadania napisane przez Bruna Ferrero. W wydawnictwie Sumus odnajdziemy także książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z książki „O godności kobiety”, którą powinna przeczytać każda współczesna kobieta dowiemy się jak ważną rolę w rodzinie, życiu społecznym a także w narodzie pełnią kobiety. W księgarni tej dostępne są również książki napisane przez ks. Dominika Chmielewskiego, a wśród nich takie pozycje jak np.: „Chrystusoterapia” i „Kecharitomene”. To właśnie w tych książkach katolicy XXI wieku mogą odnaleźć odpowiedzi na liczne dylematy dotyczące ich wiary.