Obecnie dostępne na rynku są różne modele klimatyzacji do biura. Taki sprzęt powinien znaleźć się w każdym budynku, gdzie codziennie spędzamy kilka godzin naszego życia. Może on nie tylko ochładzać powietrze w gorące dni, ale także je ogrzewać w sezonie jesienno-zimowym. Jego zadaniem jest więc zapewnienie optymalnych warunków temperaturowych w danym pomieszczeniu. Dobór konkretnego modelu klimatyzacji powinien być uzależniony od potrzeb inwestora, a także powierzchni budynku. Jakie obecnie rodzaje klimatyzacji do biura są dostępne na rynku? Podpowiadamy.

Klimatyzacja do biura — modele kasetonowe, przypodłogowo-podsufitowe, kanałowe

Klimatyzacja do biura w Katowicach i każdym innym mieście powinna być dopasowana do możliwości aranżacyjnych budynku. Z tego powodu obecnie dostępne są modele, które mogą być montowane zarówno na suficie jak i na ścianach. Kasetonowe jak sama nazwa wskazuje, stosowane są w miejscach, w których możliwy jest ich montaż w podwieszanym suficie, a więc nie tylko w biurach, ale także sklepach czy w obiektach użyteczności publicznej. Mogą one rozprowadzać powietrze nawet w czterech kierunkach i są mało widoczne.

Przypodłogowo-podsufitowe modele łatwo jest zaaranżować i mają bardzo długi zasięg rozprowadzania powietrza. Kanałowe z kolei chowa się w przestrzeni międzysufitowej, pod podłogą lub ewentualnie w pomieszczeniu technicznym. Charakteryzują się rozbudowaną automatyką sterującą i niewidocznym montażem.

Klimatyzacja do biura — modele Split i VRF

Producenci klimatyzacji do biura tacy jak firma Waso Klim w swojej ofercie posiadają wiele różnych modeli tego typu sprzętu. Wśród nich można wymienić również wersje typu Split. Ich ogromną zaletą jest możliwość łączenia kilku jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną, a więc duży zakres konfiguracji. Z kolei model VRF to systemy w pełni zautomatyzowane, które mogą mieć od kilku do nawet kilkudziesięciu jednostek wewnętrznych. Sprawdzą się one zwłaszcza w przypadku dużych biurowców.