Należy zaznaczyć, że jazda pod wpływem alkoholu jest zakazana i surowo karana. Mimo to nieustannie słyszy się o wypadkach spowodowanych przez pijanego kierowcę. Każda taka sprawa kończy się w sądzie, a proces nie należy do najłatwiejszych. Warto wówczas zwrócić się do adwokata, który pomoże w całej sytuacji, czyli udzieli porady i będzie  obrońcą.

Co grozi za jazdę po alkoholu?

Najczęstsze wypadki drogowe to te, które spowodował kierowca odurzony alkoholem. Mimo iż prawo jest bardzo rygorystyczne, takie sytuacje nagminnie się zdarzają. Ludzie niestety nie mają świadomości, jakie takie działanie może przynieść konsekwencje dla nich samych oraz dla innych. Powinniśmy wiedzieć, że jazda po alkoholu w Warszawie jest bardzo niebezpieczna, ponieważ możemy zrobić krzywdę zarówno sobie, jak i komuś. 

Karą za jazdę pod wpływem najczęściej jest dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, lecz grozi nam również więzienie. Prowadzenie pojazdu w takim stanie kodeks drogowy opisuje jako przestępstwo. Sąd przy ustalaniu kary zawsze bierze pod uwagę pewne okoliczności. Jest to poziom stężenia alkoholu we krwi, zachowanie w trakcie zatrzymania i ewentualny wcześniejszy konflikt z prawem. 

Dlaczego trzeba zwrócić się do adwokata w procesie o jazdę po alkoholu?

Jeśli prowadziliśmy auto pod wpływem alkoholu ciężko będzie nam się wybronić z tego na własną rękę tak, aby otrzymać możliwie najniższy wymiar kary. Kluczowe jest tu zatrudnienie kompetentnego obrońcy, które podkreśli wszystkie, przemawiające na naszą korzyść aspekty. Adwokat rozwiązuje takie sprawy karne w Warszawie, dlatego warto skorzystać z jego wiedzy i fachowej pomocy.

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na naszą ostateczną odpowiedzialność karną i odszkodowawczą. Adwokat przytoczy je w taki sposób, aby pokazywały nas w jak najkorzystniejszym świetle. Dzięki jego odpowiedniej pracy możemy otrzymać najniższy wymiar kary. Adwokat obierze najlepszą linię obrony w naszej sytuacji, mając na uwadze wszystkie dowody i okoliczności całej sprawy.