Ampułki do dermapen to środek medyczny, który wykorzystuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Ich unikalna formuła sprawia, że skóra może zostać odżywiona. W jakich zabiegach się ich używa?

Ampułki do dermapen i mezoterapia igłowa

Ampułki do dermapen stosuje się w przypadku mezoterapii igłowej, czyli zabiegu, który polega na wykonywaniu mikroskopijnych nakłuć skóry twarzy tak, aby wprowadzić do naskórka preparaty, ale również po to, aby pobudzić skórę do regeneracji.

Przed zabiegiem lekarz może zalecić zastosowanie produktów, takich jak kremy znieczulające bez recepty, jednak osoby, które nie mają niskiego progu bólu, z pewnością nie będą odczuwały większych dolegliwości podczas mezoterapii.

Taka mezoterapia wykonywana jest wyłącznie przez profesjonalistów oraz w specjalnych warunkach z zachowaniem najwyższego stopnia higieny i sterylności. Pacjent po zabiegu musi szczególnie dbać o swoją twarz i nie dotykać jej żadnymi przedmiotami.

Ampułki do dermapen – co zawierają?

Ampułki do dermapen zawierają wszystko, czego potrzeba skórze, aby ją odżywić. W szczególności będzie to niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który dokładnie regeneruje oraz nawilża skórę. W ten sposób jest ona odprężona oraz jędrna.

Warto wspomnieć również o substancji czynnej, jaką jest DMAE, która sprawia, że mięśnie stają się napięte. Uniemożliwia to wykonywanie ruchów. Dzięki temu można zapanować nad pogłębieniem się zmarszczek. Jest to efekt, podobny do zastosowania botoxu.

Substancjami pomocniczymi są również witaminy z grupy B, ale i nie tylko. Warto jednak podkreślić, że zakup takich ampułek dostępny jest przez Internet wyłącznie przez profesjonalistów. Nie można wykorzystywać ich bez odpowiedniej wiedzy medycznej.

Ampułki do dermapen stosowane są podczas mezoterapii igłowej. Zabieg ten ma za zadanie korzystnie wpłynąć na wygląd skóry, odświeżając ją oraz pozbywając się z jej powierzchni zmarszczek. Zabieg zawsze wykonuje profesjonalista.