Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla witalności i ogólnej kondycji organizmu. Kiedy wstajemy przed słońcem i kładziemy się długo po nim, ciężko nam żyć tak aktywnie, jak jeszcze parę miesięcy wcześniej. Istnieje jednak parę sposobów, które zapewnią Ci zastrzyk energii na cały intensywny dzień pracy.

Na dobry początek

Włoskie słodkie śniadanie, czyli ciastko i kawa? Czy może jajko sadzone na chrupiącym bekonie? Bez względu na to, co preferujesz na talerzu rano, nie rezygnuj z tego najważniejszego posiłku dnia. Delektuj się nim, nawet jeśli będzie trzeba wstać odrobinę wcześniej. Organizm Ci się odwdzięczy.

Ale jak to: jeszcze wcześniej?

Wypoczynek jest bardzo ważny dla zachowania całodziennej energii. Dlatego kładź się… może nie z kurami, ale tak, aby zapewnić sobie co najmniej 7,5 godziny snu i móc wstać z nową siłą witalną następnego dnia. A żeby pomóc sobie rano, nie zasłaniaj okien na noc. Nieśmiały blady świt da ci subtelniejszy sygnał do pobudki niż budzik.

Pilnuj swojego kubeczka

W ciepłych miesiącach łatwiej pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się niż w sezonie jesienno-zimowym. A przecież w przegrzanych pomieszczeniach też trzeba często pić. Jeśli dorosły człowiek powinien przyjmować 2 litry, czyli 8 szklanek płynów dziennie, oznacza to, że mniej więcej co 2 godziny można sprawić sobie przyjemność w postaci kubka zielonej herbaty, kawy, naparu z imbirem czy orzeźwiającej wody. Od razu poczujesz, jak Twoja energia rośnie.

Bądź w formie każdego dnia!

Jeśli żyjesz naprawdę intensywnie i potrzebujesz szczególnego wzmocnienia organizmu, skorzystaj z właściwości żeń-szenia, rośliny znanej w medycynie ludowej od tysięcy lat. Nazywany korzeniem życia, solą ziemi, boskim zielem czy cudem świata, żeń-szeń wspomaga zarówno wydolność fizyczną, jak i umysłową. Dlatego jeśli czujesz spadek energii i zmęczenie, a aktywność jest dla Ciebie ważna, codziennie rozpuść w 200 ml wody musującą tabletkę Plusssz 100% Multiwitamina + Żeń-szeń. Ten specjalistyczny preparat zawiera kompleks 10 najważniejszych witamin w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych w 1 tabletce, a także ekstrakt z korzenia żeń-szenia właściwego, który pomaga zachować optymalną wytrzymałość i dobre samopoczucie.

Na pewno wiecznie nie masz czasu, ale…

…przynajmniej pół godziny dziennie przeznacz na aktywność fizyczną. Korzeń żeń-szenia pomaga przy zmęczeniu, więc nie masz wymówek! Może to być choćby spacer z psem – co najmniej jedno z was będzie szczęśliwe. Zieleń plus świeże powietrze równa się siła do działania i lepszy nastrój – każdy lekarz Ci to powie.