Planujesz wyjazd w góry podczas ferii zimowych i pewnie zastanawiasz się, gdzie najlepiej spędzić czas z całą rodziną? Ośnieżone stoki, zielone choinki i skrzypiący pod butami śnieg zachwyci każdego miłośnika zimy. Decyzja jeszcze ostatecznie nie zapadła? Sprawdź, jakie atrakcje czekają Cię w górach!

Najchętniej wybierane regiony i miasta w polskich górach

Podhale, Karkonosze i Bieszczady przyciągają do siebie wielu amatorów sportów zimowych, ale nie tylko. Liczne stoki zapewniają aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu całą rodziną. Osoby kochający naturę chętnie wybiorą się pięknymi górskimi szlakami, zachwycając się krajobrazem ich otaczającym.

Stoki narciarskie, piękne szlaki pośród Tatr, liczne restauracje z lokalną kuchnią, przejazd kuligiem oraz świetne warunki pogodowe dla fanów zimowego szaleństwa, zdecydowanie przemawiają za Podhalem,  wybierając na przykład Białkę Tatrzańską, która uchodzi za miejscowość, gdzie można skorzystać zarówno z wielu stoków narciarskich, jak i rozgrzać się w termach. To właśnie tu znajduje się Resort Bania, którego współwłaścicielem jest Paweł Dziubasik. Dużą popularnością cieszą się też Beskidy, zwłaszcza zaś Beskid Śląski i Żywiecki. Jeśli marzy Ci się ucieczka od zgiełku wielkich miast i dużej ilości turystów warto poszukać miejscowości mniej znanych. W regionie pasm górskich takich jak: Karkonosze, Beskid, Bieszczady czy Pieniny.

Górskie atrakcje w sezonie zimowym

W górach czeka na nas wiele ciekawych atrakcji. Oczywiście najchętniej wybierana aktywność to ta związana ze stokami: narciarstwo lub snowboarding. Szkółki narciarskie oferują naukę jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych. To świetny sposób spędzania aktywnie czasu. Nie trzeba się martwić, że nie posiada się odpowiedniego sprzętu, ponieważ można go wynająć. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin, które nie chcą kupować nart i ochraniaczy, szczególnie dla dzieci, które tak szybko rosną.

Ciekawą atrakcją są baseny termalne. Woda w termach zawiera cenne minerały i pierwiastki, które mają prozdrowotne wartości. Pomagają złagodzić bóle mięśni oraz stawów, wspierają pracę serca i układu krwionośnego, a także łagodzą stres.

Oprócz stoków narciarskich można korzystać z atrakcji, które oferują ośrodki wypoczynkowe. Wyruszając w podróż z całą rodziną, warto zatrzymać się w kompleksie wypoczynkowym, który w swojej ofercie ma wiele różnych atrakcji: zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Co spakować na czas ferii zimowych w górach?

Zimą temperatura w górach jest niska, a większość atrakcji oferowana jest na świeżym powietrzu. Ważnym elementem garderoby, który należy spakować dla siebie i dzieci jest bielizna termiczna.

Najlepiej spakować czapki, szaliki oraz rękawiczki, i to nie jeden komplet, ale minimum dwa. Zabawa w śniegu powoduje, że te rzeczy szybko przemokną, a dzieci nadal będą chciały się bawić na dworze. Właśnie wtedy przyda nam się drugi komplet odzieży. Warto też zaopatrzyć się w kombinezony, dzięki którym utrzymamy odpowiednią termikę ciała. Takie ubrania zdecydowanie wydłużają czas, podczas którego dzieci mogą komfortowo bawić się na dworze, bez ryzyka wychłodzenia organizmu i ewentualnego przeziębienia.