Planując postawienie przydomowego placu zabaw, dobrze jest zaprojektować go w taki sposób, aby nie tylko spełniał funkcję rozrywkową, ale też edukacyjną. Oczywistym jest że najłatwiej uczymy się poprzez zabawę, warto więc wykorzystać tę wiedzę i pomóc naszym  dzieciom w prawidłowym rozwoju i poznawaniu świata. Oczywiście wyposażenie placu i cały sprzęt zabawowy powinniśmy dopasować do przedziału wiekowego małych użytkowników, ale możemy też skupić się na dodatkowych uniwersalnych elementach sensorycznych, które spodobają się dzieciom w każdym wieku.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Zanim jednak zaczniemy wybierać wymarzone huśtawki, zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe, powinniśmy zdecydować o wyborze odpowiedniej dla palcu zabaw bezpiecznej nawierzchni. Najlepszym rozwiązaniem stosowanym w przestrzeni stref rozrywki są głównie specjalne gumowe maty na plac zabaw. Przede wszystkim ze względu na wysoki współczynnik HIC jakim się charakteryzują. Oznacza to tyle, że nawierzchnia ta świetnie amortyzuje upadki z wysokości, znacznie redukując ryzyko powstania poważnej kontuzji.

Higieniczne i praktyczne

Gumowe nawierzchnie bezpieczne stosowane na placach zabaw, są też samogasnące, odporne na wgniecenia i negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Ponadto są antypoślizgowe, a dzięki specjalnej strukturze również wodoprzepuszczalne, co czynie je wyjątkowo łatwymi w utrzymaniu czystości. Wystarczy spłukać je wodą pod ciśnieniem, aby pozbyć się wszelkich nieczystości. Posiadają też właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, a dzięki aktywnej strukturze w 99,99% eliminowane jest osadzanie się na ich powierzchni, bakterii i grzybów.

Wsparcie rozwoju

Najlepsze, bo sprawdzone w firmowym laboratorium, płyty gumowe Flexizone występują w 24 kolorach palety RAL, barwionych w masie, co oznacza że kolor jest jednakowy w całym przekroju płyty. Kolory można też swobodnie ze sobą mieszać tworząc oryginalne melanże. Istnieje również możliwość nadrukowania na ich powierzchni wybranej grafiki. Pozostają przy tym bardzo łatwe w montażu, można je samodzielnie przycinać nożykiem do tapet i układać według własnych wzorów. W ofercie Flexizone dostępne są również zestawy płyt z kompletnymi grami podwórkowymi np. w klasy, ale też szachy, czy zestawy cyfr i liter. Ciekawym dodatkiem, który z powodzeniem można wkomponować w posadzkę, są trójwymiarowe elementy sensoryczne, świetnie wspierające prawidłowy rozwój dzieci.