Trawa z rolki jest chętnie wybierana zarówno przez właścicieli prywatnych ogródków, zarządców nieruchomości, jak i deweloperów. W krótkim czasie pozwala uzyskać piękny efekt. Jak rozpoznać dobrego producenta trawy z rolki?

Po czym poznać dobrego producenta trawy z rolki?

Aby ogród ładnie się prezentował, należy zadbać o odpowiednio dobraną roślinność. Podstawą jest ładny trawnik. Jego samodzielna uprawa nie zawsze jest łatwa. Trzeba odpowiednio przygotować ziemię, zadbać o to, żeby była użyźniona i odżywiona specjalnymi nawozami umożliwiającymi rozrost trawy. Przed zasianiem powinna być też porządnie spulchniona. Dzięki regularnemu podlewaniu po kilku tygodniach trawnik nabierze zielonego koloru. Jednak trawa rzadko kiedy wygląda jak na obrazkach. Często rośnie nierówno i  pojawiają się wolne przestrzenie. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowej trawy produkowanej w rolkach. Dobry producent trawy z rolki powinien przede wszystkim cechować się wysokiej jakości produktami. Trawa powinna być hodowana na specjalnie przygotowanym podłożu, z niezbędnym nawozem. Odpowiedni dobór mieszanek nasion, ziół i mchów, sprawi, że trawnik będzie pokryty gęstą roślinnością i nie będą się tam rozwijać chwasty. Dzięki temu będzie odznaczał się trwałością przez wiele lat. 

Gdzie jeszcze wykorzystuje się trawę w rolkach?

Trawa w rolkach jest także wykorzystywana podczas budowy zielonych dachów. Można je spotkać coraz częściej w dużych miastach lub na nowoczesnych osiedlach. Ekstensywne dachy zielone cechują się tym, że do ich budowy wykorzystuje się wyłącznie niską roślinność – trawy i mchy. Gotową warstwę z roślinnością układa się na pozostałych, uprzednio zamontowanych warstwach. Ich odpowiednia kolejność zapewnia prawidłową izolację, drenaż oraz podłoże do rozwoju trawy. Zielone dachy mają wiele zalet. Oprócz tego, że pozwalają kreatywnie wykorzystać dostępną przestrzeń, mają również pozytywny wpływ na środowisko naturalne.