Czasami obecne mogą być różne zmiany chorobowe w naszych organizmach, o których w ogóle nie mamy pojęcia. Niejednokrotnie dopiero po wykonaniu kolonoskopii możemy się dowiedzieć, że mamy polipy w jelicie grubym. Wówczas, aby je usunąć, wykonana może być polipektomia. To bardzo ważny zabieg, ponieważ nieusuwanie polipów może skutkować tym, że powstaną w jelicie grubym nowotwory.

O jelita powinniśmy dbać regularnie

Nie jest żadną tajemnicą, że regularne badania profilaktyczne u specjalistów mogą nas uchronić przed bardzo wieloma różnymi dolegliwościami i chorobami. Największym zagrożeniem dla nas w dzisiejszych czasach są różnego rodzaju nowotwory, które są skutkiem niewłaściwej diety albo prowadzenia niewłaściwego trybu życia. Coraz częściej na szczęście polscy pacjenci poddają się różnym badaniom właśnie takim jak kolonoskopia. Wtedy lekarz może stwierdzić występowanie polipów, które same w sobie niekoniecznie będą groźne, ale mogą się przekształcić w zmiany nowotworowe. To z kolei może skutkować rozwojem raka jelita grubego.

W takich okolicznościach, gdy już stwierdzi się występowanie polipów, zalecana jest polipektomia w Katowicach albo w innych miastach. W ten sposób można bardzo szybko usunąć potencjalnie groźne polipy, które mogą mieć także różne kształty i rozmiary.

Jak wygląda procedura usuwania polipów z jelita grubego?

Aby jednak w ogóle mogło dojść do badania, a potem do przeprowadzenia zabiegu, niezbędnych będzie do wykonania kilka badań diagnostycznych. Przede wszystkim jednak wykonuje się badanie krwi, aby można było stwierdzić, że nie ma żadnych przeciwwskazań wykonania kolonoskopii. Tak samo zresztą się postępuje, jeżeli chodzi o usuwanie hemoroidów w Katowicach. Na szczęście tego rodzaju badania i zabiegi wykonuje się bez żadnego problemu i nie są one zbyt skomplikowane. Lekarz posługuje się tutaj kolonoskopem, czyli elastycznym wziernikiem. Jest on poprzez odbyt wprowadzany do jelita grubego. Wówczas z pomocą specjalistycznych narzędzi takich jak pętla diatermiczna polip jest wyłapywany i usuwany.