Pikowane kurtki już od wielu lat podbijają serca użytkowniczek. Tego typu przeszycia są coraz bardziej wymyślne, panie mają do wyboru bardzo wiele wzorów pikowanych kurtek. Pikowania nie tylko są niezaprzeczalną ozdobą, ale także mają całkowicie praktyczne zastosowanie. Po co wykonuje się pikowanie w kurtkach? Dlaczego warto wybrać właśnie takie modele?

Po co w kurtkach wykonuje się pikowanie?

Mało kto, wie o tym, że pikowania, czyli symetryczne przeszycia na kurtce wykonywane są nie tylko po to, by uatrakcyjnić jej wygląd. Pikowanie wykonywane jest na kurtkach z wypełnieniem. Na początku wprowadzono je właśnie po to, by wsad ocieplający w kurtkach nie przemieszczał się, nie przesuwał, a przede wszystkim nie opadł cały na dół kurtki.

Przeszycia utrzymują ocieplinę wszytą w kurtkę na swoim miejscu, gwarantując taki sam poziom ocieplenia w każdym miejscu kurtki. Pikowania stosuje się w cienkich, jak i tych najgrubszych kurtkach. Z biegiem czasu, zaczęto przywiązywać coraz większą wagę do rodzajów pikowania – możemy spotkać przeszycia o różnych kształtach – te najprostsze — poziome, romby, kwadraty, a nawet serca.

Kurtki cienkie pikowane damskie

To, żeby kurtka zapewniała odpowiednią temperaturę nawet podczas najchłodniejszych dni, nie jest w pełni zależne od jej grubości. Cienkie kurtki, ale z wysokiej jakości wypełnieniem także są w stanie zapewnić ciepło, przy tym są znacznie wygodniejsze, jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie – są lekkie i nie krępują ruchów. Cienkie kurtki pikowane damskie docenią w szczególności panie, które dużo czasu spędzają za kierownicą. Przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu z auta te modele sprawdzają się najlepiej.

Klasyka zawsze na czasie, czyli czarne kurtki pikowane damskie

Kurtki jesienne, czy zimowe w ciemnych odcieniach, to zawsze trafiony zakup. Czarne kurtki pikowane damskie to ponadczasowy zakup, który uzupełni niemal każdą stylizację. Kiedy dobierzemy do niej dodatki w żywym odcieniu, uzyskamy idealną codzienną stylizację, kiedy look dopełnimy klasycznymi, eleganckimi dodatkami bardzo szybko możemy przemienić nasza stylizacje w biznesowy, elegancki outfit.

Kurtka pikowana damska z kapturem

Kupując kurtki pikowane damskie najczęściej mamy do wyboru modele z kapturem oraz te bez niego. Każdy z nas jest inny i ma odmienne preferencje i przyzwyczajenia. Najczęściej osoby, które nie przepadają za czapkami, czy innymi nakryciami głowy wybierają modele kurtek z kapturem. W takiej sytuacji w razie opadów mają czym osłonić głowę. Osoby, które lubią czapki i uważają, że ich stylizacji bez nich, czegoś brakuje, mogą wybrać modele kurtek bez kaptura.

Kurtka pikowana z kapturem damska

Kurtka pikowana damska z kapturem to absolutny must have, każda z nas powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jeden taki model. Kurtki pikowane najczęściej są lekkie, łatwo utrzymać je w czystości. Oprócz wygody tego typu okrycia wierzchnie mogą być wspaniałym uzupełnieniem tej codziennej, jak i wyjściowej stylizacji. Znajdź więc idealny fason kurtki dla siebie i poznaj zalety jej użytkowania, pomoże ci w tym ten wpis o kurtkach pikowanych.