Spodnie chino w kratę męskie zawsze przyciągają uwagę i stanowią bardzo mocny punkt stylizacji. To element garderoby bardzo uniwersalny, który można łączyć z wieloma ubraniami czy dodatkami, tworząc zestawy o zróżnicowanym stopniu formalności. Jak zatem nosić chinosy męskie w kratę, aby prezentować się naprawdę dobrze?

Spodnie chinosy męskie w kratę na bardziej oficjalne okazje

Zasadniczo krata może wyglądać bardzo elegancko. Oczywiście tutaj nie należy zbytnio szaleć z kolorami. Sprawdzi się krata w odcieniach brązu, granatu, szarości czy czerni – najlepiej zestawiona z dopasowaną marynarką. Taki zestaw jest bardzo ciekawą propozycją na niejedną bardziej oficjalną okazję. Marynarka może być gładka lub również pokryta kratą. Powinna mieć wspólny akcent kolorystyczny ze spodniami. Całość jest wówczas elegancka, chociaż nie pozbawiona odrobiny luzu. Taki zestaw może być odpowiedni nawet na takie okazje jak wesele – więcej na ten temat napisano w tekście na krakowwpigulce.pl.

Szare spodnie w delikatną kratę

Chinosy męskie w kratę w wersji smart casual

Spodenki męskie chinosy to element często wykorzystywany do tworzenia zestawów w stylu smart casual. To tzw. sportowa elegancja zwana również stylem półformalnym. Od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Smart casual sprawdza się dobrze na co dzień. Takie stylizacje nadają się do pracy wszędzie tam, gdzie ubiór o wysokim stopniu formalności nie jest z góry narzucony. Spodnie chinosy męskie w kratę zestawić można tutaj ze sportową marynarką czy półbutami double monk. W chłodniejsze dni całość okrasić można płaszczem, tworząc bardzo modny look. Chinosy męskie w kratę mogą być zróżnicowane kolorystycznie, ale klasyka stylu smart casual to raczej odcienie granatu i szarości.

Spodnie chino w kratę męskie na co dzień

Spodnie w kratę są bardzo uniwersalne, dlatego stylizacje z ich udziałem nie muszą być eleganckie czy półeleganckie. Chinosy w kratę dobrze prezentują się też w luźniejszym wydaniu. Zestawić je można niemal ze wszystkim – kurtkami, koszulkami polo, klasycznymi T-shirtami itd. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby nie łączyć ze sobą zbyt wielu wzorów. Wówczas bowiem efekt może być odwrotny od zamierzonego. Spora dowolność panuje także w kwestii obuwia. Sprawdzą się zarówno mokasyny, jak i espadryle czy klasyczne sneakersy. Na co dzień można nieco zaszaleć z kolorami i wzorami.

Granatowe męskie chinosy w codziennym wydaniu

Połączenie idealne – męskie chinosy w kratę i koszula

Spodnie w kratę typu chino z powodzeniem zestawić można z koszulą, tworzyć stylizację bardziej formalną lub casualową. Spore znaczenie ma tutaj wzór i barwa koszuli. Może być ona bardziej elegancka, a więc gładka, chociaż niekoniecznie biała. Równie dobrze można nieco zaszaleć z kolorami. Warto oczywiście kierować się paletą barw obecną we wzorze, którym pokryte są chinosy. Krata może mieć też różną formę. Im bardziej stylizacja ma być formalna, tym lepszym wyborem są kraty delikatne i mniej wyraziste. Wówczas stworzenie odpowiedniego zestawu nie jest dużym problemem. Odważni mężczyźni coraz częściej spodnie chinosy męskie w kratę zestawiają z jeansowymi koszulami. To ciekawe rozwiązanie i zarazem bardzo stylowe, ale na pewno nie dla każdego.