Posiadając swoją posesję większość właścicieli chce ją ogrodzić tak, by znajdujące się na jej terenie przedmioty, czy też na przykład samochody były lepiej zabezpieczone przed kradzieżą. W tym celu montuje się również bramy metalowe, które umożliwiają pojazdom wjazd na posesję. Jakie są rodzaje bram metalowych i jakie mają one zastosowania?

Gdzie można znaleźć bramy metalowe?

Aby wykorzystać odpowiednio bramy metalowe w Łodzi trzeba je najpierw znaleźć. To wbrew pozorom nie jest takie trudne, a to wszystko dzięki internetowi, który sprawił, iż szukając jakiejkolwiek firmy nie trzeba się zdawać na to co wiedzą nasi znajomi, czy też członkowie rodziny oraz na to jakie przedsiębiorstwa reklamują się na ulicach. \

Bramy metalowe są oferowane przez takie firmy jak Arte Ferrro. Mowa tu więc o przedsiębiorstwach, które zajmują się oferowaniem wyrobów metalowych, a także kowalstwem artystycznym i metaloplastyką. Korzystając z usług takich firm mamy pewność, iż wyroby będą najwyższej jakości.

Jakie są zastosowania bram metalowych?

Bramy metalowe mają oczywiście funkcje przede wszystkim praktyczne. Umożliwiają one po prostu dostanie się na posesje z pomocą samochodu czy też innego pojazdu, który nie zmieści się poprzez furtkę. W wypadku poszczególnych bram różni się to w jaki sposób można wejść na posesję, gdyż na rynku spotkać można wiele odmian bram metalowych, które różnią się sposobem otwierania.

Najbardziej popularne są bramy metalowe rozwierane zwane też skrzydłowymi. Składają się one z dwóch części, które po prostu otwiera się najczęściej pod kątem około 90 stopni tym samym umożliwiając samochodowi wjazd na posesję. Są one proste w montażu, lecz wymagają większego odśnieżania zimą i w wypadku intenswynego wiatru mogą uszkodzić auto.

Zastosowanie na posesjach, na których jest bardzo mało miejsca pomiędzy bramą, a drzwiami garażowymi znajdą bramy przesuwne. Do ich zalet należy zaliczyć między innymi to, że można postawić auto tuż za bramą i nie martwić się o miejsce, gdyż bramy przesuwne wymagają tylko miejsca po jednej ze stron bramy.