Blefaroplastyka, znana również jako operacja powiek, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii estetycznej. Polega ona na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i mięśniowej w okolicach powiek. Celem tej procedury jest przywrócenie młodzieńczego wyglądu oczom oraz poprawa funkcjonalności powiek.

Czy wygląd oczu sprawia dyskomfort emocjonalny?

Jednym z głównych powodów, dla których osoby decydują się na blefaroplastykę, jest dyskomfort emocjonalny związany z wyglądem oczu. Nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej w okolicach powiek może sprawiać, że oczy wyglądają zmęczone, opuchnięte lub po prostu starsze. To z kolei może wpływać na samopoczucie i pewność siebie.

W niektórych przypadkach nadmiar skóry na powiekach może mieć również wpływ na funkcjonalność oczu. Górne powieki, które są opadające i ograniczają pole widzenia, mogą powodować trudności w czytaniu, prowadzeniu pojazdu lub wykonywaniu innych codziennych czynności. Często osoby z takim problemem odczuwają zmęczenie oczu lub nawet ból po dłuższym skupieniu wzroku. Blefaroplastyka może w takim przypadku pomóc poprawić widzenie poprzez usunięcie nadmiaru skóry i przywrócenie naturalnego uniesienia powiek.

Czy występują worki pod oczami?

Worki pod oczami są powszechnym problemem, z którym wielu ludzi zmaga się wraz z upływem czasu. Powstają one głównie z powodu osłabienia mięśni wokół oczu oraz nagromadzenia się nadmiaru tłuszczu. Worki pod oczami mogą sprawiać, że osoba wydaje się zmęczona, niezdrowa lub nawet znacznie starsza, niż jest w rzeczywistości. Blefaroplastyka pozwala usunąć nadmiar tłuszczu i skóry, aby zredukować widoczność worków pod oczami i przywrócić bardziej wypoczęty wygląd.

Opadające brwi mogą często towarzyszyć problemom z powiekami, szczególnie u osób starszych. Grawitacja i naturalny proces starzenia się skóry mogą spowodować, że brwi opadają i obniżają się, co dodatkowo pogłębia problem nadmiaru skóry na powiekach. To z kolei może prowadzić do utraty naturalnego konturu oka oraz ograniczać pole widzenia. Co może skutkować np. noszeniem okularów lub soczewki stabilnokształtne. W takich przypadkach blefaroplastyka może być skutecznym rozwiązaniem, pozwalającym nie tylko na usunięcie nadmiaru skóry z powiek, ale również na podniesienie brwi i przywrócenie bardziej młodzieńczego wyglądu oczom.